Skip to main contentAccess keys helpA-Z index

[an error occurred while processing this directive]
| Help
---------------
CHOOSE A SPORT
RELATED BBC SITES
Last Updated: Friday, 4 June, 2004, 15:57 GMT 16:57 UK
Principality Cup 2001/2
September 21-22: Round One
Taibach RFC 38-8 Rhiwbina RFC
Garndiffaith RFC 13-37 Brynithel RFC
Llangwm RFC 0-74 Bryncoch RFC
Llanelli Wanderers RFC 12-39 Talywain RFC
Old Penarthians RFC 16-17 Wrexham RFC
Bethesda RFC 27-37 Cardiff HSOB RFC
Dolgellau RFC beat Neath Athletic RFC (walkover)
Morriston RFC 22-19 Cowbridge RFC
Tylorstown RFC 13-25 Abercwmboi RFC
Burry Port RFC 0-27 Birchgrove RFC
Llanhilleth RFC 27-19 Brecon RFC
Abergavenny RFC beat Laugharne RFC (walkover)
Aberdare RFC beat Bangor University RFC (walkover)
Tonna RFC 34-13 Cefneithin RFC
Pentyrch RFC 44-19 Newtown RFC
Pontypool United RFC 10-13 Pontyberem RFC
Tredegar Ironsides RFC 37-0 Canton RFC
Skewen RFC 33-0 Cwmtwrch RFC
Blaengarw RFC 10-32 Nelson RFC
New Tredegar RFC 19-30 Llandaff North RFC
Felinfoel RFC 26-25 Pontllanfraith RFC
Glynneath RFC beat Fishguard & Goodwick RFC (walkover)
Bargoed RFC 9-18 Mumbles RFC
Nant Conwy RFC 38-20 Cardigan RFC
Hendy RFC 10-45 Cwmbran RFC
Pembroke Dock Quins RFC 15-15 Caldicot RFC (Caldicot win as the away team)
Trebanos RFC 25-7 Baglan RFC
Fairwater RFC 32-19 Cardiff Medicals RFC
Waunarlwydd RFC 45-31 St Peters RFC
Milford Haven RFC 17-50 Ynysybwl RFC
Kenfig Hill RFC 17-27 Fleur De Lys RFC
Vardre RFC 25-17 Tonyrefail RFC
Trinant RFC 18-13 Monmouth RFC
Bynea RFC 9-15 Tonmawr RFC
Bangor RFC 0-14 Penarth RFC
Treherbert RFC 51-15 Rhyl & District RFC
Brynamman RFC 23-24 Barry RFC
Blaenavon RFC 10-77 Nantymoel RFC
Gilfach Goch RFC 25-17 Cefn Coed RFC
Bala RFC 20-5 Croesyceiliog RFC
Glais RFC 24-5 Swansea Uplands RFC
Llangefni RFC 39-9 Pembroke RFC
Hirwaun RFC 26-16 Nantyffyllon RFC
Crymych RFC 7-56 Wattstown RFC
Pill Harriers RFC 21-20 Penallta RFC
Llantwit Major RFC 13-10 Rhigos RFC
Ammanford RFC 15-17 Blaenau Gwent RFC
Pontarddulais RFC 18-23 Abercarn RFC
Aberystwyth RFC 35-22 Bridgend Sports RFC
Newport HSOB RFC 27-27 Cefn Cribwr RFC
Llandaff RFC 15-18 Senghenydd RFC
Haverfordwest RFC 16-7 Blackwood Stars RFC
Pyle RFC 7-57 Penclawdd RFC
Blaina RFC beat Nantyglo RFC (walkover)
Trimsaran RFC 3-5 Cwmllynfell RFC
Risca RFC 80-3 Penlan RFC
Gorseinon RFC 8-31 Pontycymmer RFC
St Clears RFC 0-65 Abercrave RFC
Caernarvon RFC 22-17 Ystrad Rhondda RFC
Amman United RFC 19-37 Chepstow RFC
Pontardawe RFC 19-41 Rhydyfelin RFC
Builth Wells RFC 16-8 Taffs Well RFC
Tycroes RFC 9-10 Pontyates RFC
BP Llandarcy RFC 8-31 Cwmavon RFC
Aberavon Quins RFC 39-7 Cilfynydd RFC
Heol y Cyw RFC 31-28 Llanishen RFC
Bedlinog RFC 13-20 British Steel RFC
Neyland RFC 19-27 Mountain Ash RFC
Penygraig RFC 0-27 Resolven RFC
Loughor RFC 23-10 Ferndale RFC
Tumble RFC 38-21 Ynysddu RFC
Dinas Powys RFC 21-18 Llantwit Fardre RFC

October 12-14: Round Two
Taibach RFC 27-24 Nantymoel RFC
New Tredegar 21-24 Wattstown RFC
Bala RFC 3-17 British Steel Port Talbot RFC
Llangefni RFC 12-18 Pentyrch RFC
Tredegar Ironsides RFC 0-27 Birchgrove RFC
Tycroes RFC 30-21 Chepstow RFC
Glais RFC 6-16 Treherbert RFC
Tonna RFC 12-29 Abercwmboi RFC
Tumble RFC 47-15 Trinant RFC
Pontyberem RFC 15-26 Risca RFC
Nelson RFC 10-18 Caernarfon RFC
Gilfach Goch RFC 15-13 Heol y Cyw RFC
Waunarlwydd RFC 46-8 Fairwater RFC
Morriston RFC 7-12 Abergavenny RFC
Aberavon Quins RFC 22-19 Abercrave RFC (after extra time)
Skewen RFC 21-17 Talywain RFC
Nant Conwy RFC 12-0 Blaina RFC
Brynithel RFC 6-22 Cwmavon RFC
Hirwaun RFC v Barry RFC - Hirwaun win on walkover
Penclawdd RFC 40-16 Senghenydd RFC
Llantwit Major RFC 23-27 Fleur De Lys RFC
Pontycymmer RFC 5-52 Dinas Powys RFC
Rhydyfelin RFC 19-16 Aberdare RFC
Bryncoch RFC 16-19 Tonmawr RFC
Trebanos RFC 35-3 Cardiff HSOB RFC
Penarth RFC 17-12 Dolgellau RFC
Loughor RFC 24-31 Cwmllynfell RFC (after extra time)
Pill Harriers RFC 24-22 Mountain Ash RFC
Vardre RFC 15-6 Abercarn RFC
Llanhilleth RFC 8-40 Resolven RFC
Caldicot RFC 5-42 Aberystwyth RFC
Mumbles RFC 0-31 Felinfoel RFC
Builth Wells RFC 43-0 Wrexham RFC
Newport HSOB RFC 10-14 Cwmbran RFC
Haverfordwest RFC 19-7 Ynysybwl RFC
Blaenau Gwent RFC 19-22 Glynneath RFC

October 19-21: Round Three
Abercwmboi 13-25 British Steel (PT)
Abergavenny 23-17 Risca
Aberystwyth 51-28 Tonmawr
Beddau 36-0 Pentyrch
Builth Wells 16-30 Narberth
Caernarfon 0-21 Dinas Powis
Cwmbran 25-20 Llangennech
Cwmllynfell 25-12 Nant Conwy
Gilfach Goch 24-8 Birchgrove
Glynneath 26-21 Maesteg
Hirwaun 23-12 Seven Sisters
Penarth 31-10 Aberavon Quins
Penclawdd 3-50 Llantrisant
Pill Harriers 8-28 Tredegar
Resolven 16-10 Fleur-de-Lys
Rhydyfelin 13-19 Felinfoel
Rhymney 60-15 Brynmawr
Skewen 22-24 Pencoed
Trebanos 12-38 Carmarthen Ath
Treherbert 19-25 Haverfordwest
Tumble 15-14 Uwic
Tycroes 13-22 Taibach
Vardre 17-28 Oakdale
Wattstown 20-9 Cwmavon
Waunarlwydd 21-36 Abertillery
Ystradgynlais 18-19 Abercynon

November 23-25: Round Four
Penarth 39-27 Taibach
Wattstown 32-19 Pencoed
Abercynon 20-36 Aberystwyth
Cwmbran 14-29 Oakdale
Dinas Powis 5-39 Llantrisant
Haverfordwest 3-21 Tredegar
Cwmllynfell 30-31 Beddau
British Steel (Port Talbot) 22-16 Abertillery
Rhymney 30-17 Felinfoel
Carmarthen Athletic 20-8 Glynneath
Gilfach Goch 12-18 Hirwaun
Resolven 25-31 Narberth
Tumble 13-26 Abergavenny

December 21-23: Round Five
Wattstown 3-26 Merthyr
Penarth 27-32 Beddau
Aberavon 52-20 Rhymney
Aberystwyth 29-8 Abergavenny
Blackwood 14-13 Llanharan
Bonymaen 24-12 Bedwas
British Steel (P Talbot) 15-31 Pontypool
Carmarthen Ath 26-15 Treorchy
Carmarthen Quins 29-5 Oakdale
Cross Keys 23-39 Narberth
Hirwaun 22-19 Tredegar
Llantrisant 12-19 Tondu
Newbridge 46-12 Glamorgan Wanderers
Rumney 21-30 Llandovery
Whitland 21-12 Dunvant

January 18-20: Round Six
Carmarthen Athletic 0-43 Carmarthen Quins
Beddau 7-50 Pontypool
Narberth 27-5 Merthyr
Llandovery 15-43 Ebbw Vale
Hirwaun 0-13 Blackwood
Newbridge 18-6 Aberystwyth
Whitland 9-27 Aberavon
Bonymaen 16-8 Tondu

February 22-23: Round Seven

Blackwood 8-24 Pontypridd
Bonymaen 3-41 Newport
Carmarthen Quins 3-19 Bridgend
Ebbw Vale 20-10 Neath
Narberth 15-19 Caerphilly
Newbridge 5-24 Llanelli

March 29-30: Quarter Finals

April 13: Semi Finals - Millennium Stadium

May 18: Final - Millennium Stadium




RELATED INTERNET LINKS:
The BBC is not responsible for the content of external internet sites


E-mail services | Sport on mobiles/PDAs

MMIX

Back to top

Sport Homepage | Football | Cricket | Rugby Union | Rugby League | Tennis | Golf | Motorsport | Boxing | Athletics | Snooker | Horse Racing | Cycling | Disability sport | Olympics 2012 | Sport Relief | Other sport...

BBC Sport Academy >> | BBC News >> | BBC Weather >>
About the BBC | News sources | Privacy & Cookies Policy | Contact us
banner watch listen bbc sport