BBC Sport rugbyunion

Related BBC sites


Rugby union results



Saturday, 25 October 2014
European Rugby Challenge Cup
Bucuresti 9-13 Stade Francais

Friday, 24 October 2014
European Rugby Champions Cup
Munster 14-3 Saracens
European Rugby Challenge Cup
Brive 21-26 Zebre
Edinburgh 25-17 Lyon
Grenoble 15-25 London Irish
La Rochelle 25-13 Bayonne
Newport Gwent Dragons 26-30 Newcastle
British & Irish Cup
Nottingham 12-23 Munster
Ulster 29-31 Rotherham Titans

Thursday, 23 October 2014
European Rugby Challenge Cup
London Welsh 20-52 Bordeaux-Begles

Sunday, 19 October 2014
European Rugby Champions Cup
Leinster 25-20 Wasps
Ospreys 42-7 Treviso
Toulon 28-18 Scarlets
Toulouse 30-23 Montpellier
European Rugby Challenge Cup
London Irish 70-14 Rovigo
British & Irish Cup
Connacht 16-42 Pontypridd
SWALEC Welsh National Championship
Swansea 22-13 Pontypool

Saturday, 18 October 2014
European Rugby Champions Cup
Glasgow 37-10 Bath
Leicester 25-18 Ulster
Racing Metro 20-11 Northampton
Saracens 30-23 Clermont Auvergne
European Rugby Challenge Cup
Bayonne 30-24 Exeter
Connacht 48-12 La Rochelle
Stade Francais 22-38 Newport Gwent Dragons
Zebre 24-33 Oyonnax
British & Irish Cup
Bedford 22-23 Cross Keys
London Scottish 18-22 Bristol
Moseley 22-14 Nottingham
Rotherham Titans 37-13 Aberavon
Worcester 27-23 Munster
SSE National League Division One
Blackheath 38-29 Cinderford
Coventry 48-27 Richmond
Darlington Mowden Park 21-28 Hartpury College
Ealing Trailfinders 73-15 Macclesfield
Fylde 33-25 Old Albanians
Rosslyn Park 49-26 Wharfedale
SSE National League Division Two North
Chester 15-13 Ampthill
Harrogate 59-14 Stockport
Huddersfield 26-11 Hull
Hull Ionians 29-18 Sedgley Park
Luctonians 31-22 Broadstreet
Stourbridge 23-37 Otley
SSE National League Division Two South
Cambridge 14-28 Dorking
Canterbury 37-22 Shelford
Launceston 22-26 Chinnor
Old Elthamians 38-29 Dings Crusaders
Southend 50-13 Lydney
Taunton 24-17 Redruth
Scottish Premiership
Boroughmuir 16-15 Glasgow Hawks
Currie 23-22 Stirling County
Edinburgh Acads 28-13 Hawick
Heriots Rugby Club 25-7 Ayr
Melrose 22-10 Gala
Scottish National League Division One
Aberdeen Grammar 27-22 Kelso
GHA 15-26 Selkirk
Marr 14-15 Jed-Forest
Peebles 26-9 Dundee HSFP
Stewart's Melville FP 44-5 Biggar
Watsonians 32-6 Hillhead/Jordanhill
Scottish Championship League A
Aberdeenshire 92-10 Haddington
Greenock Wanderers 16-24 Whitecraigs
Howe of Fife 62-0 Ardrossan Acads
Kirkcaldy 10-17 Falkirk
Musselburgh 71-5 Livingston
Scottish Championship League B
Dalziel 20-14 Lasswade
Dumfries 13-13 Irvine
East Kilbride 16-18 Preston Lodge FP
Hawick YM 11-25 Perthshire
Murrayfield Wanderers 23-23 Dunfermline
West of Scotland 34-16 RHC




BBC navigation

BBC © 2014 The BBC is not responsible for the content of external sites. Read more.

This page is best viewed in an up-to-date web browser with style sheets (CSS) enabled. While you will be able to view the content of this page in your current browser, you will not be able to get the full visual experience. Please consider upgrading your browser software or enabling style sheets (CSS) if you are able to do so.