Skip to main contentAccess keys helpA-Z index

[an error occurred while processing this directive]
watch listen BBC Sport BBC Sport
UK version International version About the versions|Low graphics|Help
---------------
CHOOSE A SPORT
RELATED BBC SITES
Last Updated: Thursday, 12 August, 2004, 17:22 GMT 18:22 UK
Mixed individual show jumping results
Results - Equestrian Jumping : individual  

27/08/2004

Discipline (Equestrian Jumping)

Mixed individual - Overall final ranking - 27.08.04

1. Cian O'Connor, WATERFORD CRYSTAL (Irl)
1st Qualifier: (Penalties:1 Rank:11)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:9 Rank:34)
Total Qualifier: (Penalties:22 Rank:36)
Round A: (Penalties:4 Rank:4)
Round B: (Penalties:0 Rank:1)

2. Rodrigo Pessoa, BALOUBET DU ROUET (Bra)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:9 Rank:34)
Total Qualifier: (Penalties:14 Rank:18)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:0 Rank:1) Jump Off: (Penalties:4 Time:49.42)

3. Chris Kappler, ROYAL KALIBER (USA)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:8 Rank:5)
Round A: (Penalties:4 Rank:4)
Round B: (Penalties:4 Rank:3) Jump Off: (Penalties:DNF)

4. Marco Kutscher, MONTENDER (Ger)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:8 Rank:5)
Round A: (Penalties:4 Rank:4)
Round B: (Penalties:5 Rank:9)

5. Robert Smith, MR SPRINGFIELD (Gbr)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:9 Rank:34)
Total Qualifier: (Penalties:21 Rank:33)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:4 Rank:3)

6. Dirk Demeersman, CLINTON (Bel)
1st Qualifier: (Penalties:12 Rank:60)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:20 Rank:29)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:4 Rank:3)

7. Peder Fredericson, MAGIC BENGTSSON (Swe)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:12 Rank:13)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:4 Rank:3)

8. Kevin Babington, CARLING KING (Irl)
1st Qualifier: (Penalties:2 Rank:17)
2nd Qualifier: (Penalties:1 Rank:10)
3rd Qualifier: (Penalties:5 Rank:18)
Total Qualifier: (Penalties:8 Rank:5)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:4 Rank:3)

9. Rolf-Goran Bengtsson, MAC KINLEY (Swe)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:4 Rank:3)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:4 Rank:3)

10. Ludo Philippaerts, PARCO (Bel)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:16 Rank:48)
Total Qualifier: (Penalties:20 Rank:29)
Round A: (Penalties:4 Rank:4)
Round B: (Penalties:8 Rank:10)

11. Thomas Velin, CARNUTE (Den)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:6 Rank:21)
Total Qualifier: (Penalties:10 Rank:10)
Round A: (Penalties:4 Rank:4)
Round B: (Penalties:9 Rank:11)

12. Nick Skelton, ARKO III (Gbr)
1st Qualifier: (Penalties:1 Rank:11)
2nd Qualifier: (Penalties:5 Rank:23)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:6 Rank:4)
Round A: (Penalties:0 Rank:1)
Round B: (Penalties:13 Rank:16)

13. Daniel Meech, DIAGONAL (Nzl)
1st Qualifier: (Penalties:13 Rank:63)
2nd Qualifier: (Penalties:6 Rank:25)
3rd Qualifier: (Penalties:1 Rank:8)
Total Qualifier: (Penalties:20 Rank:29)
Round A: (Penalties:1 Rank:3)
Round B: (Penalties:13 Rank:16)

14. Christina Liebherr, NO MERCY (Swi)
1st Qualifier: (Penalties:9 Rank:54)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:17 Rank:21)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:9 Rank:11)

15. Bong-Gak Sohn, CIM CHRISTO (Kor)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:21 Rank:64)
3rd Qualifier: (Penalties:5 Rank:18)
Total Qualifier: (Penalties:31 Rank:44)
Round A: (Penalties:5 Rank:10)
Round B: (Penalties:13 Rank:16)

16. Taizo Sugitani, LAMALUSHI (Jpn)
1st Qualifier: (Penalties:12 Rank:60)
2nd Qualifier: (Penalties:16 Rank:57)
3rd Qualifier: (Penalties:9 Rank:34)
Total Qualifier: (Penalties:37 Rank:51)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:12 Rank:13)

17. Juan Carlos Garcia, ALBIN III (Ita)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:1 Rank:10)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:9 Rank:9)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:12 Rank:13)

18. Ludger Beerbaum, GOLDFEVER (Ger)
1st Qualifier: (Penalties:1 Rank:11)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:1 Rank:2)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:12 Rank:13)

19. Otto Becker, CENTO (Ger)
1st Qualifier: (Penalties:1 Rank:11)
2nd Qualifier: (Penalties:5 Rank:23)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:10 Rank:10)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:13 Rank:16)

20. Jessica Kuerten, CASTLE FORBES MAIKE (Irl)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:9 Rank:39)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:13 Rank:17)
Round A: (Penalties:0 Rank:1)
Round B: (Penalties:21 Rank:23)

21. Bruno Chimirri, LANDKNECHT (Ita)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:5 Rank:18)
Total Qualifier: (Penalties:18 Rank:27)
Round A: (Penalties:6 Rank:11)
Round B: (Penalties:17 Rank:21)

22. Soon-Won Hwang, C.CHAP (Kor)
1st Qualifier: (Penalties:6 Rank:42)
2nd Qualifier: (Penalties:9 Rank:39)
3rd Qualifier: (Penalties:6 Rank:21)
Total Qualifier: (Penalties:21 Rank:33)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:16 Rank:20)

23. Martin Dopazo, FURKA DU VILLAGE (Arg)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:24 Rank:37)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:17 Rank:21)

24. Ian Millar, PROMISE ME (Can)
1st Qualifier: (Penalties:11 Rank:59)
2nd Qualifier: (Penalties:10 Rank:42)
3rd Qualifier: (Penalties:10 Rank:40)
Total Qualifier: (Penalties:31 Rank:44)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:22 Rank:24)

25. Jung-Hyun Joo, EPSOM GESMERAY (Kor)
1st Qualifier: (Penalties:14 Rank:66)
2nd Qualifier: (Penalties:13 Rank:52)
3rd Qualifier: (Penalties:10 Rank:40)
Total Qualifier: (Penalties:37 Rank:51)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:0)

26. Vincenzo Chimirri, DELFI PLATIERE (Ita)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:12 Rank:43)
Total Qualifier: (Penalties:32 Rank:46)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:0)

27. Alvaro Miranda Neto, COUNTDOWN 23 (Bra)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:12 Rank:43)
Total Qualifier: (Penalties:28 Rank:41)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:0)

28. Wim Schroder, MONTREAL (Ned)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:12 Rank:13)
Round A: (Penalties:4 Rank:4)
Round B: (Penalties:0)

29. McLain Ward, SAPPHIRE (USA)
1st Qualifier: (Penalties:1 Rank:11)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:17 Rank:21)
Round A: (Penalties:8 Rank:12)
Round B: (Penalties:0)

30. Jos Lansink, CUMANO (Bel)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:13 Rank:52)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:17 Rank:21)
Round A: (Penalties:12 Rank:30)

31. Leopold van Asten, FLECHE ROUGE (Ned)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:16 Rank:19)
Round A: (Penalties:12 Rank:30)

32. Malin Baryard, BUTTERFLY FLIP (Swe)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:12 Rank:13)
Round A: (Penalties:12 Rank:30)

33. Gert-Jan Bruggink, JOEL (Ned)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:8 Rank:5)
Round A: (Penalties:12 Rank:30)

34. Beezie Madden, AUTHENTIC (USA)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
3rd Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Total Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
Round A: (Penalties:12 Rank:30)

35. Vladimir Tuganov, LEROY BROWN (Rus)
1st Qualifier: (Penalties:15 Rank:68)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:9 Rank:34)
Total Qualifier: (Penalties:32 Rank:46)
Round A: (Penalties:13 Rank:35)

36. Fabio Crotta, MME POMPADOUR M (Swi)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:17 Rank:21)
Round A: (Penalties:16 Rank:36)

37. Antonis Petris, GREDO LA DAVIERE (Gre)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:12 Rank:13)
Round A: (Penalties:16 Rank:36)

38. Eugenie Angot, CIGALE DU TAILLIS (Fra)
1st Qualifier: (Penalties:6 Rank:42)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:1 Rank:8)
Total Qualifier: (Penalties:11 Rank:12)
Round A: (Penalties:16 Rank:36)

39. Yuka Watanabe, NIKE (Jpn)
1st Qualifier: (Penalties:3 Rank:18)
2nd Qualifier: (Penalties:3 Rank:12)
3rd Qualifier: (Penalties:18 Rank:54)
Total Qualifier: (Penalties:24 Rank:37)
Round A: (Penalties:17 Rank:39)

40. Luciana Diniz-Knippling, MARIACHI (Bra)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:13 Rank:52)
3rd Qualifier: (Penalties:16 Rank:48)
Total Qualifier: (Penalties:34 Rank:49)
Round A: (Penalties:20 Rank:40)

41. Grant Cashmore, FRANKLINS FLYTE (Nzl)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:21 Rank:56)
Total Qualifier: (Penalties:33 Rank:48)
Round A: (Penalties:20 Rank:40)

42. Florian Angot, FIRST DE LAUNAY (Fra)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:9 Rank:34)
Total Qualifier: (Penalties:17 Rank:21)
Round A: (Penalties:20 Rank:40)

43. Rossen Raitchev, MEDOC II (Bgr)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:25 Rank:40)
Round A: (Penalties:21 Rank:43)

44. Grzegorz Kubiak, DJANE DES FONTENIS (Pol)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:17 Rank:51)
Total Qualifier: (Penalties:37 Rank:51)
Round A: (Penalties:24 Rank:44)

45. Kamal Bahamdan, CASITA (Sau)
1st Qualifier: (Penalties:12 Rank:60)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:12 Rank:43)
Total Qualifier: (Penalties:36 Rank:50)
Round A: (Penalties:25 Rank:45)

46. Markus Fuchs, TINKA'S BOY (Swi)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:13 Rank:47)
Total Qualifier: (Penalties:21 Rank:33)
Round A: (Penalties:0)

47. Christian Ahlmann, COSTER (Ger)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:16 Rank:19)

48. Gerco Schroder, MONACO (Ned)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:4 Rank:11)
Total Qualifier: (Penalties:17 Rank:21)

49. Peter Eriksson, CARDENTO (Swe)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:4 Rank:13)
3rd Qualifier: (Penalties:10 Rank:40)
Total Qualifier: (Penalties:19 Rank:28)

50. Stanny van Paesschen, O DE POMME (Bel)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:8 Rank:23)
Total Qualifier: (Penalties:20 Rank:29)

51. Peter Wylde, FEIN CERA (USA)
1st Qualifier: (Penalties:0 Rank:1)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:12 Rank:43)
Total Qualifier: (Penalties:24 Rank:37)

52. Steve Guerdat, OLYMPIC (Swi)
1st Qualifier: (Penalties:6 Rank:42)
2nd Qualifier: (Penalties:20 Rank:63)
3rd Qualifier: (Penalties:2 Rank:10)
Total Qualifier: (Penalties:28 Rank:41)

53. Jung-Ho Woo, SEVEN UP (Kor)
1st Qualifier: (Penalties:6 Rank:42)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:16 Rank:48)
Total Qualifier: (Penalties:30 Rank:43)

54. Federico Fernandez, BOHEMIO (Mex)
1st Qualifier: (Penalties:9 Rank:54)
2nd Qualifier: (Penalties:12 Rank:44)
3rd Qualifier: (Penalties:17 Rank:51)
Total Qualifier: (Penalties:38 Rank:54)

55. Ibrahim Bisharat, QWINTO (Jor)
1st Qualifier: (Penalties:13 Rank:63)
2nd Qualifier: (Penalties:9 Rank:39)
3rd Qualifier: (Penalties:20 Rank:55)
Total Qualifier: (Penalties:42 Rank:55)

56. Roberto Arioldi, DIME DE LA COUR (Ita)
1st Qualifier: (Penalties:17 Rank:71)
2nd Qualifier: (Penalties:10 Rank:42)
3rd Qualifier: (Penalties:21 Rank:56)
Total Qualifier: (Penalties:48 Rank:56)

57. Ramzy Al Duhami, FALL KHAEER (Sau)
1st Qualifier: (Penalties:9 Rank:54)
2nd Qualifier: (Penalties:17 Rank:60)
3rd Qualifier: (Penalties:28 Rank:59)
Total Qualifier: (Penalties:54 Rank:57)

58. Marcela Lobo, JOSKIN (Mex)
1st Qualifier: (Penalties:16 Rank:69)
2nd Qualifier: (Penalties:25 Rank:65)
3rd Qualifier: (Penalties:17 Rank:51)
Total Qualifier: (Penalties:58 Rank:58)

59. Guy Thomas, MADISON (Nzl)
1st Qualifier: (Penalties:16 Rank:69)
2nd Qualifier: (Penalties:13 Rank:52)
3rd Qualifier: (Penalties:29 Rank:60)
Total Qualifier: (Penalties:58 Rank:58)

60. Hannah Mytilinaiou, SANTANA 329 (Gre)
1st Qualifier: (Penalties:13 Rank:63)
2nd Qualifier: (Penalties:26 Rank:66)
3rd Qualifier: (Penalties:26 Rank:58)
Total Qualifier: (Penalties:65 Rank:60)

61. Marion Hughes, FORTUNUS (Irl)
1st Qualifier: (Penalties:6 Rank:42)
2nd Qualifier: (Penalties:0)
3rd Qualifier: (Penalties:10 Rank:19)
Total Qualifier: (Penalties:10)

62. Bernardo Alves, CANTURO (Bra)
1st Qualifier: (Penalties:1 Rank:11)
2nd Qualifier: (Penalties:8 Rank:26)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

63. Andre Sakakini, CASPER (Egy)
1st Qualifier: (Penalties:10 Rank:58)
2nd Qualifier: (Penalties:16 Rank:57)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

64. Tadayoshi Hayashi, SWANKY (Jpn)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:17 Rank:60)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

65. Tim Amitrano, MR INNOCENT (Aus)
1st Qualifier: (Penalties:38 Rank:75)
2nd Qualifier: (Penalties:48 Rank:71)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

66. Emmanouela Athanassiades, RIMINI Z (Gre)
1st Qualifier: (Penalties:58 Rank:76)
2nd Qualifier: (Penalties:17 Rank:60)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

67. Bruce Goodin, BRAVEHEART (Nzl)
1st Qualifier: (Penalties:28 Rank:74)
2nd Qualifier: (Penalties:28 Rank:67)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

68. Gustavo Hernandez Leyva, MINOTAURO (Mex)
1st Qualifier: (Penalties:19 Rank:72)
2nd Qualifier: (Penalties:33 Rank:68)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

69. Eric Navet, DOLLAR DU MURIER (Fra)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:16 Rank:57)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

70. Gerardo Tazzer, CHANEL (Mex)
1st Qualifier: (Penalties:8 Rank:47)
2nd Qualifier: (Penalties:0)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

71. Danae Tsatsou, ROBLE Z (Gre)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:39 Rank:69)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

72. Gregorio Werthein, CALWARO (Arg)
1st Qualifier: (Penalties:58 Rank:76)
2nd Qualifier: (Penalties:14 Rank:56)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

73. Mark Watring, SAPPHIRE (Pue)
1st Qualifier: (Penalties:25 Rank:73)
2nd Qualifier: (Penalties:39 Rank:69)
3rd Qualifier: (Penalties:0)
Total Qualifier: (Penalties:0)

74. Ryuichi Obata, OLIVER Q (Jpn)
1st Qualifier: (Penalties:14 Rank:66)
2nd Qualifier: (Penalties:0)

75. Lucas Werthein, WARREN (Arg)
1st Qualifier: (Penalties:9 Rank:54)
2nd Qualifier: (Penalties:0)

76. Bruno Broucqsault, DILEME DE CEPHE (Fra)
1st Qualifier: (Penalties:4 Rank:19)
2nd Qualifier: (Penalties:0)

77. Federico Sztyrle, WHO KNOWS LILLY (Arg)
1st Qualifier: (Penalties:5 Rank:31)
2nd Qualifier: (Penalties:0)

Top

Mixed individual - Final round (round B) - 27.08.04

1. Cian O'Connor, WATERFORD CRYSTAL (Irl)
Total Penalties:4
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4
Round B Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

2. Rodrigo Pessoa, BALOUBET DU ROUET (Bra)
Total Penalties:8
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
Jump Off (Jump:4 Time:49.42 )

3. Chris Kappler, ROYAL KALIBER (USA)
Total Penalties:8
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4
Round B Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:3

4. Marco Kutscher, MONTENDER (Ger)
Total Penalties:9
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4
Round B Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:9

5. Robert Smith, MR SPRINGFIELD (Gbr)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:3

5. Dirk Demeersman, CLINTON (Bel)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:3

5. Peder Fredericson, MAGIC BENGTSSON (Swe)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:3

5. Kevin Babington, CARLING KING (Irl)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:3

5. Rolf-Goran Bengtsson, MAC KINLEY (Swe)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:3

5. Ludo Philippaerts, PARCO (Bel)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4
Round B Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:10

11. Thomas Velin, CARNUTE (Den)
Total Penalties:13
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4
Round B Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:11

11. Nick Skelton, ARKO III (Gbr)
Total Penalties:13
Round A Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
Round B Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:16

13. Daniel Meech, DIAGONAL (Nzl)
Total Penalties:14
Round A Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:3
Round B Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:16

14. Christina Liebherr, NO MERCY (Swi)
Total Penalties:17
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:11

15. Bong-Gak Sohn, CIM CHRISTO (Kor)
Total Penalties:18
Round A Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:10
Round B Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:16

16. Taizo Sugitani, LAMALUSHI (Jpn)
Total Penalties:20
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:13

16. Juan Carlos Garcia, ALBIN III (Ita)
Total Penalties:20
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:8 Time:4 Total:12) Rank:13

16. Ludger Beerbaum, GOLDFEVER (Ger)
Total Penalties:20
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:13

19. Otto Becker, CENTO (Ger)
Total Penalties:21
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:16

19. Jessica Kuerten, CASTLE FORBES MAIKE (Irl)
Total Penalties:21
Round A Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
Round B Penalties (Jump:20 Time:1 Total:21) Rank:23

21. Bruno Chimirri, LANDKNECHT (Ita)
Total Penalties:23
Round A Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:11
Round B Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:21

22. Soon-Won Hwang, C.CHAP (Kor)
Total Penalties:24
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:20

23. Martin Dopazo, FURKA DU VILLAGE (Arg)
Total Penalties:25
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:21

24. Ian Millar, PROMISE ME (Can)
Total Penalties:30
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Jump:20 Time:2 Total:22) Rank:24

- Jung-Hyun Joo, EPSOM GESMERAY (Kor)
Disqualified or excluded
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Total:0)

- Vincenzo Chimirri, DELFI PLATIERE (Ita)
Disqualified or excluded
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Total:0)

- Alvaro Miranda Neto, COUNTDOWN 23 (Bra)
Disqualified or excluded
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Total:0)

- Wim Schroder, MONTREAL (Ned)
Disqualified or excluded
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4
Round B Penalties (Total:0)

- McLain Ward, SAPPHIRE (USA)
Did not finish
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12
Round B Penalties (Total:0)

Top

Mixed individual - Round A - 27.08.04

1. Jessica Kuerten, CASTLE FORBES MAIKE (Irl)
Total Penalties:0 -Q
Round A Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Nick Skelton, ARKO III (Gbr)
Total Penalties:0 -Q
Round A Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

3. Daniel Meech, DIAGONAL (Nzl)
Total Penalties:1 -Q
Round A Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:3

4. Cian O'Connor, WATERFORD CRYSTAL (Irl)
Total Penalties:4 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4

4. Ludo Philippaerts, PARCO (Bel)
Total Penalties:4 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4

4. Wim Schroder, MONTREAL (Ned)
Total Penalties:4 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4

4. Thomas Velin, CARNUTE (Den)
Total Penalties:4 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4

4. Chris Kappler, ROYAL KALIBER (USA)
Total Penalties:4 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4

4. Marco Kutscher, MONTENDER (Ger)
Total Penalties:4 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:4

10. Bong-Gak Sohn, CIM CHRISTO (Kor)
Total Penalties:5 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:10

11. Bruno Chimirri, LANDKNECHT (Ita)
Total Penalties:6 -Q
Round A Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:11

12. Jung-Hyun Joo, EPSOM GESMERAY (Kor)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Taizo Sugitani, LAMALUSHI (Jpn)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Vincenzo Chimirri, DELFI PLATIERE (Ita)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Ian Millar, PROMISE ME (Can)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Alvaro Miranda Neto, COUNTDOWN 23 (Bra)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Martin Dopazo, FURKA DU VILLAGE (Arg)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Soon-Won Hwang, C.CHAP (Kor)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Robert Smith, MR SPRINGFIELD (Gbr)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Dirk Demeersman, CLINTON (Bel)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. McLain Ward, SAPPHIRE (USA)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Christina Liebherr, NO MERCY (Swi)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Rodrigo Pessoa, BALOUBET DU ROUET (Bra)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Peder Fredericson, MAGIC BENGTSSON (Swe)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Otto Becker, CENTO (Ger)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Juan Carlos Garcia, ALBIN III (Ita)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Kevin Babington, CARLING KING (Irl)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Rolf-Goran Bengtsson, MAC KINLEY (Swe)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

12. Ludger Beerbaum, GOLDFEVER (Ger)
Total Penalties:8 -Q
Round A Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:12

30. Jos Lansink, CUMANO (Bel)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:30

30. Leopold van Asten, FLECHE ROUGE (Ned)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:30

30. Malin Baryard, BUTTERFLY FLIP (Swe)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:30

30. Gert-Jan Bruggink, JOEL (Ned)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:30

30. Beezie Madden, AUTHENTIC (USA)
Total Penalties:12
Round A Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:30

35. Vladimir Tuganov, LEROY BROWN (Rus)
Total Penalties:13
Round A Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:35

36. Fabio Crotta, MME POMPADOUR M (Swi)
Total Penalties:16
Round A Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:36

36. Antonis Petris, GREDO LA DAVIERE (Gre)
Total Penalties:16
Round A Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:36

36. Eugenie Angot, CIGALE DU TAILLIS (Fra)
Total Penalties:16
Round A Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:36

39. Yuka Watanabe, NIKE (Jpn)
Total Penalties:17
Round A Penalties (Jump:12 Time:5 Total:17) Rank:39

40. Luciana Diniz-Knippling, MARIACHI (Bra)
Total Penalties:20
Round A Penalties (Jump:20 Time:0 Total:20) Rank:40

40. Grant Cashmore, FRANKLINS FLYTE (Nzl)
Total Penalties:20
Round A Penalties (Jump:20 Time:0 Total:20) Rank:40

40. Florian Angot, FIRST DE LAUNAY (Fra)
Total Penalties:20
Round A Penalties (Jump:20 Time:0 Total:20) Rank:40

43. Rossen Raitchev, MEDOC II (Bgr)
Total Penalties:21
Round A Penalties (Jump:20 Time:1 Total:21) Rank:43

44. Grzegorz Kubiak, DJANE DES FONTENIS (Pol)
Total Penalties:24
Round A Penalties (Jump:24 Time:0 Total:24) Rank:44

45. Kamal Bahamdan, CASITA (Sau)
Total Penalties:25
Round A Penalties (Jump:24 Time:1 Total:25) Rank:45

- Markus Fuchs, TINKA'S BOY (Swi)
Did not finish
Round A Penalties (Total:0)

Key: Q=Qualified for Round B

Top

24/08/2004

Discipline (Equestrian Jumping)

Mixed individual - Qualification - 24.08.04

1. Beezie Madden, AUTHENTIC (USA)
Total Penalties:0 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

2. Ludger Beerbaum, GOLDFEVER (Ger)
Total Penalties:1 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

3. Rolf-Goran Bengtsson, MAC KINLEY (Swe)
Total Penalties:4 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

4. Nick Skelton, ARKO III (Gbr)
Total Penalties:6 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:23
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

5. Marco Kutscher, MONTENDER (Ger)
Total Penalties:8 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

5. Gert-Jan Bruggink, JOEL (Ned)
Total Penalties:8 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

5. Chris Kappler, ROYAL KALIBER (USA)
Total Penalties:8 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

5. Kevin Babington, CARLING KING (Irl)
Total Penalties:8 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:2 Total:2) Rank:17
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:10
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:18

9. Juan Carlos Garcia, ALBIN III (Ita)
Total Penalties:9 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:10
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

10. Thomas Velin, CARNUTE (Den)
Total Penalties:10 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:21

10. Otto Becker, CENTO (Ger)
Total Penalties:10 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:23
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

12. Eugenie Angot, CIGALE DU TAILLIS (Fra)
Total Penalties:11 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:8

13. Antonis Petris, GREDO LA DAVIERE (Gre)
Total Penalties:12 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

13. Wim Schroder, MONTREAL (Ned)
Total Penalties:12 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

13. Peder Fredericson, MAGIC BENGTSSON (Swe)
Total Penalties:12 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

13. Malin Baryard, BUTTERFLY FLIP (Swe)
Total Penalties:12 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

17. Jessica Kuerten, CASTLE FORBES MAIKE (Irl)
Total Penalties:13 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:39
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

18. Rodrigo Pessoa, BALOUBET DU ROUET (Bra)
Total Penalties:14 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:34

19. Christian Ahlmann, COSTER (Ger)
Total Penalties:16 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

19. Leopold van Asten, FLECHE ROUGE (Ned)
Total Penalties:16 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

21. Florian Angot, FIRST DE LAUNAY (Fra)
Total Penalties:17 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:34

21. Christina Liebherr, NO MERCY (Swi)
Total Penalties:17 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

21. McLain Ward, SAPPHIRE (USA)
Total Penalties:17 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

21. Fabio Crotta, MME POMPADOUR M (Swi)
Total Penalties:17 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

21. Jos Lansink, CUMANO (Bel)
Total Penalties:17 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

21. Gerco Schroder, MONACO (Ned)
Total Penalties:17 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:11

27. Bruno Chimirri, LANDKNECHT (Ita)
Total Penalties:18 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:18

28. Peter Eriksson, CARDENTO (Swe)
Total Penalties:19 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:40

29. Daniel Meech, DIAGONAL (Nzl)
Total Penalties:20 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:25
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:8

29. Ludo Philippaerts, PARCO (Bel)
Total Penalties:20 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:48

29. Dirk Demeersman, CLINTON (Bel)
Total Penalties:20 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

29. Stanny van Paesschen, O DE POMME (Bel)
Total Penalties:20 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

33. Robert Smith, MR SPRINGFIELD (Gbr)
Total Penalties:21 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:34

33. Soon-Won Hwang, C.CHAP (Kor)
Total Penalties:21 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:39
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:21

33. Markus Fuchs, TINKA'S BOY (Swi)
Total Penalties:21 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13
3rd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:47

36. Cian O'Connor, WATERFORD CRYSTAL (Irl)
Total Penalties:22 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:34

37. Martin Dopazo, FURKA DU VILLAGE (Arg)
Total Penalties:24 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

37. Yuka Watanabe, NIKE (Jpn)
Total Penalties:24 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:3 Total:3) Rank:18
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:3 Total:3) Rank:12
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:2 Total:18) Rank:54

37. Peter Wylde, FEIN CERA (USA)
Total Penalties:24 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:43

40. Rossen Raitchev, MEDOC II (Bgr)
Total Penalties:25 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:23

41. Steve Guerdat, OLYMPIC (Swi)
Total Penalties:28 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:0 Total:20) Rank:63
3rd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:2 Total:2) Rank:10

41. Alvaro Miranda Neto, COUNTDOWN 23 (Bra)
Total Penalties:28 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:43

43. Jung-Ho Woo, SEVEN UP (Kor)
Total Penalties:30 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:48

44. Ian Millar, PROMISE ME (Can)
Total Penalties:31 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:3 Total:11) Rank:59
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:42
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:40

44. Bong-Gak Sohn, CIM CHRISTO (Kor)
Total Penalties:31 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:5 Total:21) Rank:64
3rd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:18

46. Vladimir Tuganov, LEROY BROWN (Rus)
Total Penalties:32 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:3 Total:15) Rank:68
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:34

46. Vincenzo Chimirri, DELFI PLATIERE (Ita)
Total Penalties:32 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:43

48. Grant Cashmore, FRANKLINS FLYTE (Nzl)
Total Penalties:33 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:1 Total:21) Rank:56

49. Luciana Diniz-Knippling, MARIACHI (Bra)
Total Penalties:34 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:48

50. Kamal Bahamdan, CASITA (Sau)
Total Penalties:36 -Q
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:43

51. Taizo Sugitani, LAMALUSHI (Jpn)
Total Penalties:37 -Q -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:57
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:34

51. Grzegorz Kubiak, DJANE DES FONTENIS (Pol)
Total Penalties:37
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:51

51. Jung-Hyun Joo, EPSOM GESMERAY (Kor)
Total Penalties:37 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:66
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:40

54. Federico Fernandez, BOHEMIO (Mex)
Total Penalties:38 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:51

55. Ibrahim Bisharat, QWINTO (Jor)
Total Penalties:42
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:39
3rd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:0 Total:20) Rank:55

56. Roberto Arioldi, DIME DE LA COUR (Ita)
Total Penalties:48 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:71
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:42
3rd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:1 Total:21) Rank:56

57. Ramzy Al Duhami, FALL KHAEER (Sau)
Total Penalties:54
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:60
3rd Qualifier Penalties (Jump:28 Time:0 Total:28) Rank:59

58. Marcela Lobo, JOSKIN (Mex)
Total Penalties:58 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:4 Total:16) Rank:69
2nd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:5 Total:25) Rank:65
3rd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:51

58. Guy Thomas, MADISON (Nzl)
Total Penalties:58 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:69
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52
3rd Qualifier Penalties (Jump:28 Time:1 Total:29) Rank:60

60. Hannah Mytilinaiou, SANTANA 329 (Gre)
Total Penalties:65 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63
2nd Qualifier Penalties (Jump:24 Time:2 Total:26) Rank:66
3rd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:6 Total:26) Rank:58

- Marion Hughes, FORTUNUS (Irl)
Did not finish -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Total:0)
3rd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:19

- Bernardo Alves, CANTURO (Bra)
Disqualified or excluded -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Andre Sakakini, CASPER (Egy)
Did not finish
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:58
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:57
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Tadayoshi Hayashi, SWANKY (Jpn)
Did not finish -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:60
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Tim Amitrano, MR INNOCENT (Aus)
Did not start
1st Qualifier Penalties (Jump:36 Time:2 Total:38) Rank:75
2nd Qualifier Penalties (Jump:44 Time:4 Total:48) Rank:71
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Emmanouela Athanassiades, RIMINI Z (Gre)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Total:58) Rank:76
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:9 Total:17) Rank:60
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Bruce Goodin, BRAVEHEART (Nzl)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Jump:24 Time:4 Total:28) Rank:74
2nd Qualifier Penalties (Jump:28 Time:0 Total:28) Rank:67
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Gustavo Hernandez Leyva, MINOTAURO (Mex)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:3 Total:19) Rank:72
2nd Qualifier Penalties (Jump:32 Time:1 Total:33) Rank:68
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Eric Navet, DOLLAR DU MURIER (Fra)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:57
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Gerardo Tazzer, CHANEL (Mex)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:4 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Total:0)
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Danae Tsatsou, ROBLE Z (Gre)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:32 Time:7 Total:39) Rank:69
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Gregorio Werthein, CALWARO (Arg)
Did not start -T
1st Qualifier Penalties (Total:58) Rank:76
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:56
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

- Mark Watring, SAPPHIRE (Pue)
Did not start
1st Qualifier Penalties (Jump:24 Time:1 Total:25) Rank:73
2nd Qualifier Penalties (Jump:36 Time:3 Total:39) Rank:69
3rd Qualifier Penalties (Total:0)

Key: Q=Qualified for Round A

Key: T=Team Competitor

Top

Mixed individual - 1st and 2nd qualifier - 24.08.04

1. Beezie Madden, AUTHENTIC (USA)
Total Penalties:0 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

2. Juan Carlos Garcia, ALBIN III (Ita)
Total Penalties:1 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:10

2. Ludger Beerbaum, GOLDFEVER (Ger)
Total Penalties:1 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

4. Kevin Babington, CARLING KING (Irl)
Total Penalties:3 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:2 Total:2) Rank:17
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:10

5. Wim Schroder, MONTREAL (Ned)
Total Penalties:4 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

5. Antonis Petris, GREDO LA DAVIERE (Gre)
Total Penalties:4 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

5. Ludo Philippaerts, PARCO (Bel)
Total Penalties:4 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

5. Gert-Jan Bruggink, JOEL (Ned)
Total Penalties:4 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

5. Chris Kappler, ROYAL KALIBER (USA)
Total Penalties:4 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

5. Rolf-Goran Bengtsson, MAC KINLEY (Swe)
Total Penalties:4 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

5. Thomas Velin, CARNUTE (Den)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

12. Rodrigo Pessoa, BALOUBET DU ROUET (Bra)
Total Penalties:5 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

13. Nick Skelton, ARKO III (Gbr)
Total Penalties:6
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:23

13. Yuka Watanabe, NIKE (Jpn)
Total Penalties:6 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:3 Total:3) Rank:18
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:3 Total:3) Rank:12

13. Otto Becker, CENTO (Ger)
Total Penalties:6 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:23

16. Florian Angot, FIRST DE LAUNAY (Fra)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

16. Christian Ahlmann, COSTER (Ger)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

16. Peder Fredericson, MAGIC BENGTSSON (Swe)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

16. Leopold van Asten, FLECHE ROUGE (Ned)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

16. Marco Kutscher, MONTENDER (Ger)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

16. Malin Baryard, BUTTERFLY FLIP (Swe)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

16. Markus Fuchs, TINKA'S BOY (Swi)
Total Penalties:8 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

23. Peter Eriksson, CARDENTO (Swe)
Total Penalties:9 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

23. Bernardo Alves, CANTURO (Bra)
Total Penalties:9 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

23. Christina Liebherr, NO MERCY (Swi)
Total Penalties:9 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

23. McLain Ward, SAPPHIRE (USA)
Total Penalties:9 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

27. Eugenie Angot, CIGALE DU TAILLIS (Fra)
Total Penalties:10 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:13

28. Peter Wylde, FEIN CERA (USA)
Total Penalties:12 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

28. Grant Cashmore, FRANKLINS FLYTE (Nzl)
Total Penalties:12 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

28. Dirk Demeersman, CLINTON (Bel)
Total Penalties:12 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60
2nd Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

28. Robert Smith, MR SPRINGFIELD (Gbr)
Total Penalties:12
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

28. Stanny van Paesschen, O DE POMME (Bel)
Total Penalties:12 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

33. Cian O'Connor, WATERFORD CRYSTAL (Irl)
Total Penalties:13 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

33. Fabio Crotta, MME POMPADOUR M (Swi)
Total Penalties:13 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

33. Jessica Kuerten, CASTLE FORBES MAIKE (Irl)
Total Penalties:13 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:39

33. Gerco Schroder, MONACO (Ned)
Total Penalties:13 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

33. Bruno Chimirri, LANDKNECHT (Ita)
Total Penalties:13 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

38. Jung-Ho Woo, SEVEN UP (Kor)
Total Penalties:14 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

39. Soon-Won Hwang, C.CHAP (Kor)
Total Penalties:15 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:39

40. Martin Dopazo, FURKA DU VILLAGE (Arg)
Total Penalties:16 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

40. Alvaro Miranda Neto, COUNTDOWN 23 (Bra)
Total Penalties:16 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

42. Rossen Raitchev, MEDOC II (Bgr)
Total Penalties:17
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

42. Jos Lansink, CUMANO (Bel)
Total Penalties:17 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52

44. Luciana Diniz-Knippling, MARIACHI (Bra)
Total Penalties:18 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52

45. Daniel Meech, DIAGONAL (Nzl)
Total Penalties:19 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63
2nd Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:25

46. Vincenzo Chimirri, DELFI PLATIERE (Ita)
Total Penalties:20 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

46. Grzegorz Kubiak, DJANE DES FONTENIS (Pol)
Total Penalties:20
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

48. Federico Fernandez, BOHEMIO (Mex)
Total Penalties:21 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

48. Ian Millar, PROMISE ME (Can)
Total Penalties:21
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:3 Total:11) Rank:59
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:42

48. Eric Navet, DOLLAR DU MURIER (Fra)
Total Penalties:21 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:57

51. Ibrahim Bisharat, QWINTO (Jor)
Total Penalties:22
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:39

52. Vladimir Tuganov, LEROY BROWN (Rus)
Total Penalties:23
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:3 Total:15) Rank:68
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:26

53. Kamal Bahamdan, CASITA (Sau)
Total Penalties:24
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:44

54. Tadayoshi Hayashi, SWANKY (Jpn)
Total Penalties:25 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:60

55. Steve Guerdat, OLYMPIC (Swi)
Total Penalties:26 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:0 Total:20) Rank:63

55. Bong-Gak Sohn, CIM CHRISTO (Kor)
Total Penalties:26 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:5 Total:21) Rank:64

55. Ramzy Al Duhami, FALL KHAEER (Sau)
Total Penalties:26
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:60

55. Andre Sakakini, CASPER (Egy)
Total Penalties:26
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:58
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:57

59. Roberto Arioldi, DIME DE LA COUR (Ita)
Total Penalties:27 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:71
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:42

59. Jung-Hyun Joo, EPSOM GESMERAY (Kor)
Total Penalties:27 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:66
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52

61. Taizo Sugitani, LAMALUSHI (Jpn)
Total Penalties:28 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60
2nd Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:57

62. Guy Thomas, MADISON (Nzl)
Total Penalties:29 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:69
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:52

63. Hannah Mytilinaiou, SANTANA 329 (Gre)
Total Penalties:39 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63
2nd Qualifier Penalties (Jump:24 Time:2 Total:26) Rank:66

64. Marcela Lobo, JOSKIN (Mex)
Total Penalties:41 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:4 Total:16) Rank:69
2nd Qualifier Penalties (Jump:20 Time:5 Total:25) Rank:65

65. Danae Tsatsou, ROBLE Z (Gre)
Total Penalties:44 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Jump:32 Time:7 Total:39) Rank:69

66. Gustavo Hernandez Leyva, MINOTAURO (Mex)
Total Penalties:52 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:3 Total:19) Rank:72
2nd Qualifier Penalties (Jump:32 Time:1 Total:33) Rank:68

67. Bruce Goodin, BRAVEHEART (Nzl)
Total Penalties:56 -T
1st Qualifier Penalties (Jump:24 Time:4 Total:28) Rank:74
2nd Qualifier Penalties (Jump:28 Time:0 Total:28) Rank:67

68. Mark Watring, SAPPHIRE (Pue)
Total Penalties:64
1st Qualifier Penalties (Jump:24 Time:1 Total:25) Rank:73
2nd Qualifier Penalties (Jump:36 Time:3 Total:39) Rank:69

69. Gregorio Werthein, CALWARO (Arg)
Total Penalties:72 -T
1st Qualifier Penalties (Total:58) Rank:76
2nd Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:56

70. Emmanouela Athanassiades, RIMINI Z (Gre)
Total Penalties:75 -T
1st Qualifier Penalties (Total:58) Rank:76
2nd Qualifier Penalties (Jump:8 Time:9 Total:17) Rank:60

71. Tim Amitrano, MR INNOCENT (Aus)
Total Penalties:86
1st Qualifier Penalties (Jump:36 Time:2 Total:38) Rank:75
2nd Qualifier Penalties (Jump:44 Time:4 Total:48) Rank:71

- Ryuichi Obata, OLIVER Q (Jpn)
Disqualified or excluded -T
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:66
2nd Qualifier Penalties (Total:0)

- Lucas Werthein, WARREN (Arg)
Disqualified or excluded -T
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54
2nd Qualifier Penalties (Total:0)

- Gerardo Tazzer, CHANEL (Mex)
Disqualified or excluded -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:4 Total:8) Rank:47
2nd Qualifier Penalties (Total:0)

- Marion Hughes, FORTUNUS (Irl)
Did not finish -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42
2nd Qualifier Penalties (Total:0)

- Bruno Broucqsault, DILEME DE CEPHE (Fra)
Did not finish -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19
2nd Qualifier Penalties (Total:0)

- Federico Sztyrle, WHO KNOWS LILLY (Arg)
Did not finish -T
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31
2nd Qualifier Penalties (Total:0)

Key: T=Team Competitor

Top

22/08/2004

Discipline (Equestrian Jumping)

Mixed individual - 1st qualifier - 22.08.04

1. Peter Wylde, FEIN CERA (USA)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Juan Carlos Garcia, ALBIN III (Ita)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Thomas Velin, CARNUTE (Den)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Malin Baryard, BUTTERFLY FLIP (Swe)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Antonis Petris, GREDO LA DAVIERE (Gre)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Peder Fredericson, MAGIC BENGTSSON (Swe)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Grant Cashmore, FRANKLINS FLYTE (Nzl)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Ludo Philippaerts, PARCO (Bel)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Beezie Madden, AUTHENTIC (USA)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

1. Wim Schroder, MONTREAL (Ned)
Total Penalties:0
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:0 Total:0) Rank:1

11. Ludger Beerbaum, GOLDFEVER (Ger)
Total Penalties:1
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11

11. Otto Becker, CENTO (Ger)
Total Penalties:1
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11

11. Cian O'Connor, WATERFORD CRYSTAL (Irl)
Total Penalties:1
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11

11. McLain Ward, SAPPHIRE (USA)
Total Penalties:1
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11

11. Bernardo Alves, CANTURO (Bra)
Total Penalties:1
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11

11. Nick Skelton, ARKO III (Gbr)
Total Penalties:1
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:1 Total:1) Rank:11

17. Kevin Babington, CARLING KING (Irl)
Total Penalties:2
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:2 Total:2) Rank:17

18. Yuka Watanabe, NIKE (Jpn)
Total Penalties:3
1st Qualifier Penalties (Jump:0 Time:3 Total:3) Rank:18

19. Christian Ahlmann, COSTER (Ger)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Chris Kappler, ROYAL KALIBER (USA)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Jos Lansink, CUMANO (Bel)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Leopold van Asten, FLECHE ROUGE (Ned)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Rolf-Goran Bengtsson, MAC KINLEY (Swe)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Robert Smith, MR SPRINGFIELD (Gbr)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Bruno Broucqsault, DILEME DE CEPHE (Fra)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Markus Fuchs, TINKA'S BOY (Swi)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Stanny van Paesschen, O DE POMME (Bel)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Florian Angot, FIRST DE LAUNAY (Fra)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Jessica Kuerten, CASTLE FORBES MAIKE (Irl)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

19. Gert-Jan Bruggink, JOEL (Ned)
Total Penalties:4
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:0 Total:4) Rank:19

31. Eric Navet, DOLLAR DU MURIER (Fra)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Gerco Schroder, MONACO (Ned)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Peter Eriksson, CARDENTO (Swe)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Fabio Crotta, MME POMPADOUR M (Swi)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Bruno Chimirri, LANDKNECHT (Ita)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Rodrigo Pessoa, BALOUBET DU ROUET (Bra)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Federico Sztyrle, WHO KNOWS LILLY (Arg)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Danae Tsatsou, ROBLE Z (Gre)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Luciana Diniz-Knippling, MARIACHI (Bra)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Rossen Raitchev, MEDOC II (Bgr)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

31. Bong-Gak Sohn, CIM CHRISTO (Kor)
Total Penalties:5
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:1 Total:5) Rank:31

42. Soon-Won Hwang, C.CHAP (Kor)
Total Penalties:6
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42

42. Marion Hughes, FORTUNUS (Irl)
Total Penalties:6
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42

42. Eugenie Angot, CIGALE DU TAILLIS (Fra)
Total Penalties:6
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42

42. Jung-Ho Woo, SEVEN UP (Kor)
Total Penalties:6
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42

42. Steve Guerdat, OLYMPIC (Swi)
Total Penalties:6
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:2 Total:6) Rank:42

47. Gerardo Tazzer, CHANEL (Mex)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:4 Time:4 Total:8) Rank:47

47. Alvaro Miranda Neto, COUNTDOWN 23 (Bra)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47

47. Vincenzo Chimirri, DELFI PLATIERE (Ita)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47

47. Martin Dopazo, FURKA DU VILLAGE (Arg)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47

47. Tadayoshi Hayashi, SWANKY (Jpn)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47

47. Grzegorz Kubiak, DJANE DES FONTENIS (Pol)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47

47. Marco Kutscher, MONTENDER (Ger)
Total Penalties:8
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:0 Total:8) Rank:47

54. Federico Fernandez, BOHEMIO (Mex)
Total Penalties:9
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54

54. Ramzy Al Duhami, FALL KHAEER (Sau)
Total Penalties:9
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54

54. Lucas Werthein, WARREN (Arg)
Total Penalties:9
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54

54. Christina Liebherr, NO MERCY (Swi)
Total Penalties:9
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:1 Total:9) Rank:54

58. Andre Sakakini, CASPER (Egy)
Total Penalties:10
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:2 Total:10) Rank:58

59. Ian Millar, PROMISE ME (Can)
Total Penalties:11
1st Qualifier Penalties (Jump:8 Time:3 Total:11) Rank:59

60. Kamal Bahamdan, CASITA (Sau)
Total Penalties:12
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60

60. Taizo Sugitani, LAMALUSHI (Jpn)
Total Penalties:12
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60

60. Dirk Demeersman, CLINTON (Bel)
Total Penalties:12
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:0 Total:12) Rank:60

63. Daniel Meech, DIAGONAL (Nzl)
Total Penalties:13
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63

63. Ibrahim Bisharat, QWINTO (Jor)
Total Penalties:13
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63

63. Hannah Mytilinaiou, SANTANA 329 (Gre)
Total Penalties:13
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:1 Total:13) Rank:63

66. Jung-Hyun Joo, EPSOM GESMERAY (Kor)
Total Penalties:14
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:66

66. Ryuichi Obata, OLIVER Q (Jpn)
Total Penalties:14
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:2 Total:14) Rank:66

68. Vladimir Tuganov, LEROY BROWN (Rus)
Total Penalties:15
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:3 Total:15) Rank:68

69. Marcela Lobo, JOSKIN (Mex)
Total Penalties:16
1st Qualifier Penalties (Jump:12 Time:4 Total:16) Rank:69

69. Guy Thomas, MADISON (Nzl)
Total Penalties:16
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:0 Total:16) Rank:69

71. Roberto Arioldi, DIME DE LA COUR (Ita)
Total Penalties:17
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:1 Total:17) Rank:71

72. Gustavo Hernandez Leyva, MINOTAURO (Mex)
Total Penalties:19
1st Qualifier Penalties (Jump:16 Time:3 Total:19) Rank:72

73. Mark Watring, SAPPHIRE (Pue)
Total Penalties:25
1st Qualifier Penalties (Jump:24 Time:1 Total:25) Rank:73

74. Bruce Goodin, BRAVEHEART (Nzl)
Total Penalties:28
1st Qualifier Penalties (Jump:24 Time:4 Total:28) Rank:74

75. Tim Amitrano, MR INNOCENT (Aus)
Total Penalties:38
1st Qualifier Penalties (Jump:36 Time:2 Total:38) Rank:75

76. Emmanouela Athanassiades, RIMINI Z (Gre)
Disqualified or excluded
1st Qualifier Penalties (Total:58) Rank:76

76. Gregorio Werthein, CALWARO (Arg)
Disqualified or excluded
1st Qualifier Penalties (Total:58) Rank:76

Top





Links to more Results stories


 

ALSO IN THIS SECTION

E-mail services | Sport on mobiles/PDAs

MMIX

Back to top

Sport Homepage | Football | Cricket | Rugby Union | Rugby League | Tennis | Golf | Motorsport | Boxing | Athletics | Snooker | Horse Racing | Cycling | Disability Sport | US Sport | Other Sport | Olympics 2004

Scores & Fixtures | Have Your Say | Photo Galleries | TV/Radio Listings

Sport Relief 2004 | Fun and Games | Question of Sport | BBC Sport Plus

Northern Ireland | Scotland | Wales

BBC Sport Academy >> | BBC News >> | BBC Weather >>
About the BBC | News sources | Privacy & Cookies Policy | Contact us
banner watch listen bbc sport