Skip to main contentAccess keys helpA-Z index

[an error occurred while processing this directive]
watch listen BBC Sport BBC Sport
Low graphics|Help
---------------
CHOOSE A SPORT
RELATED BBC SITES
Last Updated: Sunday, 26 March 2006, 00:47 GMT
Squash: Mixed doubles
Sunday 26 March

Gold medal match:

Natalie Grinham/Joseph Kneipp (Australia) beat Vicky Botwright/James Willstrop (England)
6-9 9-6 9-5 9-6

Bronze medal match:

Rachael Grinham/David Palmer (Australia) beat Shelley Kitchen/Glen Wilson (New Zealand)
9-4 9-6 9-6


Saturday 25 March

Semi-finals:

Natalie Grinham/Joseph Kneipp (Australia) beat Rachael Grinham/David Palmer (Australia)
9-7 9-7 3-9 3-9 9-7
Vicky Botwright/James Willstrop (England) beat Shelley Kitchen/Glen Wilson (New Zealand)
3-9 6-9 13-11 9-3 9-3


Friday 24 March

Quarter-finals:

Rachael Grinham/David Palmer (Australia) beat Alison Waters/Adrian Grant (England)
9-1 9-6 11-9
Natalie Grinham/Joe Kneipp (Australia) beat Tegwen Malik/Gavin Jones (Wales)
9-7 7-9 9-5 9-5
Vicky Botwright/James Willstrop (England) beat Lara Heta/Callum O'Brien (New Zealand)
6-9 9-5 9-7 9-6
Shelley Kitchen/Glen Wilson (New Zealand) beat Diana Argyll/Craig Van Der Walth (South Africa)
9-4 9-3 9-5

Selected first round:

Alison Waters/Adrian Grant (England) beat Runa Reta/Matthew Giuffre (Canada)
9-2 9-4 9-6
Tegwen Malik/Gavin Jones (Wales) beat Nicol David/Beng Hee Ong (Malaysia)
9-7 5-9 9-7 10-8
Lara Heta/Callum O'Brien (New Zealand) beat Madeline Perry/Steve Richardson (Northern Ireland)
10-8 9-7 9-7


Thursday 23 March

Round robin - selected results:

Perry/Richardson (Northern Ireland) beat Adams/Duncan (Norfolk Island)
9-4 9-3 9-2
Grinham/Kneipp (Australia) beat Perry/Richardson (Northern Ireland)
9-4 12-10 9-6
Botwright/Willstrop (England) beat West/Binnie (Jamaica)
9-3 9-4 9-5
Waters/Grant (England) beat Chimfwembe/Chilufya (Zambia)
9-6 9-5 9-3


Wednesday 22 March

Round robin - selected results:

O'Brien/Petera (New Zealand) bt Grant/Waters (England)
7-9 10-8 4-9 9-3 9-6
Botwright/Willstrop (England) bt Jones/Malik (Wales)
8-10 9-2 10-12 9-3 9-6
Jones/Malik (Wales) bt Binnie/West (Jamaica)
9-3 9-1 9-5
Grant/Waters (England) bt Florens/Hosenbux (Mauritius)
9-6 9-3 9-4





Links to more Results stories


 


RELATED BBC LINKS:

RELATED INTERNET LINKS:
The BBC is not responsible for the content of external internet sites

ALSO IN THIS SECTION

E-mail services | Sport on mobiles/PDAs

MMIX

Back to top

Sport Homepage | Football | Cricket | Rugby Union | Rugby League | Tennis | Golf | Motorsport | Boxing | Athletics | Snooker | Horse Racing | Cycling | Disability Sport | Commonwealth Games | Olympics 2012 | Other Sport...

Video and Audio | TV/Radio Schedule | Scores & Fixtures | Have Your Say | Photo Galleries

Sport Academy | Health & Fitness | Fun and Games | Question of Sport

Northern Ireland | Scotland | Wales

BBC Sport Academy >> | BBC News >> | BBC Weather >>
About the BBC | News sources | Privacy & Cookies Policy | Contact us
banner watch listen bbc sport